/Files/images/Kharchuvannya_2.gif

Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб, і як наслідок успішності у навчанні є повноцінне харчування. Саме тому адміністрацією закладу приділяється велика увага даному питанню.

Організація харчування дітей здійснюється згідно «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 року № 298/227.

Питання раціонального харчування дітей постійно знаходиться під контролем, висвітлюється у інформаційних куточках.

Для правильної організації харчування дітей вдома батьки повинні знати режим і специфіку харчування дітей у дошкільному навчальному закладі, тому щодня в інформаційних куточках дошкільного навчального закладу та групах вивішується меню із зазначенням виходу страв.

Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням дошкільного навчального закладу.

Раціональне харчування в дошкільному навчальному закладі передбачає обов'язкове складання меню. Примірне двотижневе меню складається відповідно до сезонного період року та погоджується Управлінням Держпродспоживслужби. Примірне двотижневе меню складається з урахуванням забезпечення сезонними продуктами: свіжими (консервованими) овочами, фруктами (сухофруктами), соками. Як приправу та спеції в дошкільному навчальному закладі використовується лавровий лист.

У харчуванні дітей забороняється застосування оцту, натуральної кави, напоїв з неї.Частота та обсяг завозу продуктів харчування і продовольчої сировини до дошкільного закладу залежать від терміну їх реалізації та кількості дітей, які відвідують заклад.

Для забезпечення харчування вихованців в закладі функціонує харчоблок.

Харчовий блок обладнанний й утримується відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.

Матеріально-технічний стан харчоблоку задовільний,нещодавно було проведено капітальний ремонт.

Заклад дошкільної освіти укомплектовано кадрами кухарів відповідно до кількості груп.

Працівники харчоблоку ознайомлені з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, забезпечені предметами особистої гігієни, вчасно проходять медичні огляди.

Розроблено режим і графіки харчування вихованців

Ясельна група Дошкільні групи
Сніданок 8.10-8.20 8.15-8.30
Обід 11.15-11-30 11.45-12.10
Полуденок 15.00-15.10 15.00-15.10

Видача готових страв дозволяється тільки після зняття проби сестри медичної.

З метою охорони здоров'я і життя дітей видача готових страв здійснюється безпосередньо після закінчення їх приготування. Працівники груп у чистому санітарному одязі (халат, фартух, хустка), чистими руками доставляють їжу у групи лише у промаркованих, закритих кришками відрах і каструлях. Час видачі готових страв з харчоблоку повинен збігатися з графіком видачі їжі та режимами дня груп.Загальне керівництво за організацією харчування в дошкільному навчальному закладі здійснює завідувач дошкільного навчального закладу.

Наказом дошкільного навчального закладу відповідальною особою за організацію харчування та додержання вимог санітарного законодавства у дошкільному навчальному закладі призначено сестру медичну старшу яка:

· Забезпечує постійно організацію повноцінного та якісного харчування вихованців згідно із затвердженими нормами харчування.

· Складає перспективне меню на два тижня, меню – розклад.

· Контролює організацію харчування дітей у дошкільному навчальному закладі згідно вимогам «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

· Забезпечує виконання грошових норм харчування дітей у дошкільному навчальному закладі.

· Організує постійний контроль за якістю продуктів харчування, наявністю супроводжувальних документів на них.

· Контролює вихiд, безпеку i якiсть страв (бракераж готової продукції, дотримання технологiї їx приготування страв.

· Контролює санiтарний стан харчоблоку та всіх приміщень дошкільного навчального закладу, дотримання правил особистої гiгієни персоналу.

· Проводить заняття з гiгiєни харчування й основ дитячого харчування, санiтарно - освiтню роботу, у тому числi бесiди щодо харчування дiтей у колективi та вдома (вечеря дитини вдома, харчування у вихiднi дні тощо).

· Контролює режим харчування і гігієну харчування у дошкільному навчальному закладі.

· ​ Працівники дошкільного навчального закладу, у тому числі харчоблоку, проходять медичні огляди два рази на рік.

Головним показником правильної організації харчування дітей у дошкільному навчальному закладі є:

гарне почуття дітей,

відсутність захворювань

та високий показник відвідуваності

/Files/images/харчування.jpg

Вартість харчування дітей у дошкільному навчальному закладі

з 01січня 2020 року становить:

для дітей груп ранього віку - 18,00 грн.,

для дітей старшої вікової групи – 24,00 гр.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

для батьків щодо здорового харчування дитини

  • Не смажте їжу для дитини, а варіть її або готуйте на пару.
  • Годуйте дитину щодня овочами, фруктами і молоком.
  • Розповідайте дитині про шкоду швидкого харчування й пропонуйте здорозу альтернативу, зокрема свіжі салати, каші з грубої крупи.
  • Замінюйте чіпси картоплею, запеченою в духовій шафі.
  • Готуйте домашні бургери з булочок, овочів, сиру і зелені, а котлети — з нежирного м’яса або риби на пару чи в духовці.
  • Пропонуйте дитині сухофрукти, цукати, зефір, мармелад, красиво нарізані овочі та фрукти як альтернативу некорисним солодощам.
  • Демонструйте дитині власний приклад здорового харчування щоденно в домашньому родинному колі.
Кiлькiсть переглядiв: 277

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.